Najczęściej zadawane pytania:

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Dlaczego sesje w Twoim domu lub plenerze?

Chciałabym aby zdjęcia pokazywały Was, takich jacy jesteście. w Waszych ukochanych ciuchach, a nie w zakupionych przeze mnie przebraniach. Mogą to być ubrania całkiem zwyczajne, jak i bardzo eleganckie.

Dodatkowo na zdjęciach będzie kawałek Waszego miejsca na ziemi. Może to być ukochanych park albo mieszkanie.

Uwierzcie że bez względu na to czy to będzie już Wasze idealne “gniazdko”, czy te pierwsze, jeszcze niedoskonałe. to za kilka lub kilkanaście lat moje zdjęcia wywołają u Was wzruszenie.

Co jeśli moje mieszkanie nie wygląda jak z katalogu i jest małe?

Nie jestem fotografem wnętrz i to nie mieszkanie jest głównym tematem sesji 😉

Zaufacie mi że znajdę przestrzeń, która będzie dobrze wyglądać jako tło, którego nie musi być dużo. Nie mówiąc o tym, że zwykle jest ono rozmyte.

Małe mieszkania nie są przeszkodą do zrealizowania sesji naturalnej. Po prostu kadry będą bliższe 😉

Co jeśli dziecko nie współpracuje?

W przypadku małych dzieci bardzo ważne jest by przed sesją były najedzone i wyspane, dlatego najczęściej takie sesje proponuję rano o 9:00 czy 10:00.

Jeśli chodzi o starsze dzieci, to zwykle udaje mi się nawiązać z nimi kontakt, chociaż przyznam, że na warsztatach fotografii dziecięcej miałam taką sytuację, że dwuletni chłopiec stwierdził „nie cem, jestem za mała”. To były zdjęcia w studio, więc powinien zbliżyć się do lampy błyskowej i tła fotograficznego.

Takiego problemu nie ma podczas sesji w plenerze lub Waszym domu. Wystarczy zająć czymś dziecko, a ja ukradkiem zrobię zdjęcia. No i czasem potrzebna jest odrobina cierpliwości.

A co z chłopcem z sesji w studio? Mnie udało się zrobić parę fajnych ujęć. Pomimo że warunki do zdjęć nie były idealne. Możecie je obejrzeć tutaj.

Mój pies jest bardzo żywy czy uda mu się zrobić zdjęcia?

Zapewniam, że tak. Fotografowałam już bardzo ruchliwe i pełne energii pieski. Najważniejsze żeby “model” podczas sesji mnie nie zjadł 😉

Dlaczego zgoda na publikację zdjęć jest taka ważna?

Oczywiście szanuję brak zgody, ale zapewne rozumiecie, że bez możliwości pokazania zdjęć nie mogę istnieć jako fotograf.

Czego możecie się spodziewać jak wyrazicie zgodę na publikację? Nigdy nie oznaczę Was na zdjęciach w mediach społecznościowych. Sama się irytuję, jak ktoś mnie tak samowolnie oznacza. Aczkolwiek ucieszę się jeśli zamieścicie zdjęcia z sesji na swoich profilach w mediach społecznościowych i oznaczycie mnie jako autorkę zdjęć @wobiektywieidy na facebooku i instagramie. Ważne! By oznaczenie się powiodło trzeba rozwinąć pojawijąca się listę i wybrać użytkownika z listy 😉

Wasz zdjęcia, które publikuję oznaczam swoim logo, by nikt nie mógł ich samowolnie wykorzystać.

Na mojej stronie internetowej na zdjęciach loga nie ma ale są one zabezpieczone przed pobraniem.

A co gdy jest zła pogoda?

Każda pora roku ma swój urok i jest warta uchwycenia na zdjęciach, więc chętnie zrobię Wam sesję również np. zimową ze śniegiem.

Fajnie też mogą wyglądać portrety zrobione w mglisty dzień. Będą bardziej nastrojowe i tajemnicze 😉

A widzicie oczami wyobraźni swoje dzieci w kolorowych płaszczykach przeciwdeszczowych i kaloszkach? Czy to nie będzie sesja z fajnymi zdjęciami? Na pewno będzie co wspominać.

Z doświadczenia wiem, że pogoda jest nieprzewidywalna,
a prognozy nie zawsze się sprawdzają.

Dlatego jestem gotowa przybyć na miejsce sesji nawet jak od rana pada deszcz, a synoptycy nie wróżą na ten dzień poprawy pogody.

Zdarzały mi się już takie sytuacje, że w dniu sesji od rana padało, jak wychodziłam z domu była mżawka, a później nie dość, że deszcz ustępował, to podczas sesji nawet wychodziło słońce.

W przypadku lekkiego deszczyku można zmienić miejsce spotkania na takie gdzie jest altanka lub dach nad głową, albo przełożyć termin sesji.

Ja jestem otwarta na wyzwania, a Wy? 😉

Co jeśli nie potrafię pozować i na zdjęciach wyglądam sztywno?

To nawet lepiej, że nie umiesz pozować, bo zdjęcia z założenia mają być naturalne.

I zapewniam, że znam sposoby, by ludzie podczas sesji się rozluźnili i nie wyglądali sztywno 😉

Jakie są etapy współpracy?

1. TERMIN – by dokonać rezerwacji terminu proszę o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł oraz podanie danych kontaktowych.

2 KOLORYSTYKA ZDJĘĆ – ustalamy ją w przypadku sesji w Twoim domu.

  • z wykorzystaniem teł fotograficznych – przesyłam plik ze zdjęciami teł do wyboru. Podaję też, jaka musi być wielkość pokoju, w którym odbędzie się sesja. Jest też możliwość, że przyjadę ze stelażem do teł wcześniej i sprawdzimy to w praktyce
  • sesja noworodkowa – tu częściej korzystam z kocyków i owijek. Ich kolorystyka też jest ustalana przed sesją, tak by Wam odpowiadała.

3. JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI – taką informację dostaniesz przed sesją;  z sugestiami jak się ubrać, o czym nie zapomnieć itp.

4. PŁATNOŚĆ W DNIU SESJI – dopłata do wybranego pakietu zdjęć gotówką. Można też dokonać przelewu na konto – odpowiednio wcześniej – tak by w dniu sesji wpłata była już na moim koncie.

5. PROPOZYCJE ZDJĘĆ DO WYBORU – w ciągu 3-4 dni po sesji, przesyłam propozycje zdjęć w postaci nieobrobionej w mniejszym rozmiarze, zabezpieczone moim logo.

6. OSTATECZNY WYBÓR PAKIETU – co jeśli podoba się więcej zdjęć? Zawsze można dopłacić różnicę do wyższego pakietu po zobaczeniu zdjęć z sesji.

7. ALBUMY, FOTOOBRAZY I DODATKOWE ODBITKI Można też zamówić dodatkowe odbitki dla rodziny oraz fotoobraz na płótnie lub bardzo elegancki album na sztywnych kartach w bardzo różnych wersjach.

7. OBRÓBKA ZDJĘĆ – zajmuje mi zwykle ok. 1,5 tygodnia. Jeśli mam dużo pracy, to maksymalnie do 4 tygodni.

8. DOSTARCZENIE ZDJĘĆ –  umawiamy się na oddanie zdjęć w dogodnym miejscu jak np. Manufaktura czy Galeria Łódzka.

W przypadku sesji noworodkowych i niemowlęcych, które odbyły się na terenie Łodzi przywożę Wam zdjęcia do domu, bo wiem że wyjście z domu z takim małym dzieckiem, to wyprawa 😉

Dokładne warunki współpracy podane są są w regulaminie sesji: zobacz regulamin sesji

CO DOSTANIESZ?

  • zdjęcia w pełnej rozdzielczości w wersji elektronicznej w GALERII ONLINE do pobrania.
  • zdjęcia wydrukowane na wybranym papierze fotograficznym w rozmiarze 13×18 cm lub 15×21 cm.
  • elegancka koperta na zdjęcia lub tekturowe pudełko. Od 30 zdjęć drewniane bejcowane pudełko lub bardzo eleganckie z obiciem materiałowym i zdjęciem dziecka.

Masz inne pytanie?

Z przyjemnością na nie odpowiem 😉 Kliknij i przenieś się na stronę kontaktu.

Kliknij tutaj